Монца продължи серията си от победи при новия треньор

Новакът в Серия "А" Монца постигна трета поредна победа при новия си треньор Рафаеле Паладино, след като спечели домакинството си на Специя с 2:0 в двубоя помежду им от деветия кръг на италианския елит. За съжаление, този мач мина без българско участие, тъй като Валентин Антов остана извън групата на домакините, а Петко Христов от тима на гостите е контузен.

Още в четвъртата минута съдията посочи бялата точка за игра с ръка на Николо Ровела от състава на Монца, но си промени решението след преглед на ситуацията с ВАР. В 32-рата минута именно “бианкоросите” стигнаха до гол след мощен шут на Карлос Аугусто от малък ъгъл. През втората част те преотстъпиха инициативата на своя опонент, но въпреки това отбелязаха второ попадение. Това стана в 63-тата минута, когато Пабло Мари беше точен с удар от въздуха при центриране от корнер.

Така Монца продължи изкачването си в класирането и вече е 12-и с актив от 10 точки, а със своите 8 пункта Специя е на 15-ата позиция.

Снимки: Imago