Голмайсторът на Майорка открадна шоуто в гостуването на Елче

Ведат Муричи беше главното действащо лице в мача между Елче и Майорка от 8-ия кръг на Ла Лига, завършил 1:1. Косовският национал пропусна дузпа в началото, след това реализира втория наказателен удар в полза на тима от Балеарските острови, а малко преди края получи директен червен картон за удар без топка.

Домакините също приключиха мача в намален състав, след като резервата Лукас Бойе беше изгонен в 61-ата минута, скоро след появата си от резервната скамейка. Елче продължава да е единственият отбор в първенството без победа и твърдо стои на последното място с 2 точки. Майорка има актив от 9 пункта и е на 12-а позиция в подреждането.

Домакините влязоха в двубоя с отчайващи показатели - 5 поредни загуби, едва 3 отбелязани гола през сезона и цели 18 допуснати. На собствен терен Елче измъкна точка само от друг от новаците - Алмерия. През седмицата старши треньорът Франсиско Родригес беше уволнен, a днес на скамейката седна временният наставник Алберто Гайего.

Муричи не успя да открие за Майорка още в 1-ата минута, а в 12-ата Едгар Бадия спаси неговия удар от бялата точка. Секунди по-късно Джерард Гумбау центрира от корнер, а Есекиел Понсе отклони топката с глава и даде надежди на феновете на "Мартинес Валеро", че ще видят първата победа на тима през сезона.

До почивката Майорка не намери начин да отговори на предизвикателството, но в 58-ата минута получи помощ от резервата на домакините Бойе, който извърши много грубо нарушение и остави отбора си с човек по-малко. В 69-ата Бадия фаулира футболист на Майорка в наказателното поле и този път Муричи не сгреши от бялата точка.

Последва сериозен натиск на гостите, но необмислена постъпка на Муричи попречи на отбора му да стигне до обрат. Нападателят удари без топка играч на Елче при борба за позиция и след намесата на ВАР получи червен картон. Заключителните минути бяха много напрегнати, а реферът Валентин Писаро вдигна общо 10 жълти и 2 червени картона.