Пореден гол на Левандовски донесе нова победа на Барса

Роберт Левандовски се разписа в шести пореден мач в Ла Лига. Неговият гол в 20-ата минута донесе победата на Барселона с 1:0 при гостуването на Майорка. Това бе шести пореден успех за тима на Чави Ернандес, който временно се изкачи на върха на класирането.

Майорка успя да ограничи каталунците в големи периоди на мача и имаше своите шансове, но не стигна до гол. Барса излезе с доста променен състав и шанс за изява получиха ветераните Жорди Алба и Жерар Пике, който си партнираше с Андреас Кристенсен в центъра на защитата. Въпреки това тимът не допусна гол в пети пореден шампионатен мач.

Каталунците владееха повече топката от самото начало, но домакините бяха добре организирани. В 12-ата минута те дори имаха шанс да открият резултата. След заучено положение при ъглов удар Галарета имаше пространство да стреля от отлична позиция, но пра топката над вратата.

Барса не успяваше да изведе нападателите си в първите минути, но и нямаше нужда от това, защото Роберт Левандовски сам си изработи гол. В 20-ата минута полякът напредна и със страхотен удар откри резултата. За него това бе девети гол в Ла Лига от началото на сезона.

Левандовски бързо имаше възможност да увеличи головата си сметка. Този път обаче ударът му беше в обсега на вратаря и не го затрудни особено. Майорка стигна до голяма възможност за изравняване в 35-ата минута. Антонио Санчес намери Хауме Коста на прекрасна позиция. Бранителят насочи топката към вратата, но Тер Стеген се намеси блестящо.

Двамата централни защитници на Барса Кристенсен и Пике получиха жълти картони в рамките на няколко минути в края на първата част. Влизането на Пике бе грубо, въпреки че той стигна до топката. Това доведе до разправия между играчите. След почивката Майорка заигра по-нападателно и в началото на полувремето организира няколко добри атаки. Удар на Муричи с глава не бе точен, но секунди по-късно Санчес стреля и Тер Стеген трябваше да се намесва.

В следващите минути Барса имаше контрол, но не успяваше да създаде нищо в предни позиции. Каталунците можеха да съжаляват, тъй като в края домакините създадоха опасни ситуации пред врататат им. Муричи стреля неточно от добра позиция, а в последната минута Лий Кан-ин стреля по диагонала, топката се разходи близо до голлинията, но излезе в аут.

МАЙОРКА - БАРСЕЛОНА 0:1
0:1 - Левандовски (20)

Снимки: Gettyimages