И Райо наказа най-слабия отбор в Ла Лига

Райо Валекано победи с 2:1 Елче и се изкачи в горната половина на класирането в Ла Лига. Домакините имаха огромно превъзходство през целия мач, но стигнаха до успеха чак в добавеното време, когато точен беше Унай Лопес. По този начин "пчеличките" се изравниха по точки с Валенсия и Селта, а Елче крета на дъното с едва 1 равенство от 7 мача и голова разлика 3:18.

Домакините започнаха с желание бързо да вземат нещата под контрол, но пропуснаха няколко чисти положения, а гол на Флориан Лежюн с глава беше отменен заради засада. В 32-ата минута лошо излизане на вратаря на Райо Столе Димитриевски след центриране от корнер позволи на Лукас Бойе да изведе Елче напред.

Изравнителното попадение падна още до почивката. Ветеранът Оскар Трехо подаде на Серхио Камейо, който стреля, а топката се отклони от крака на противников бранител и прехвърли Едгар Бадия за 1:1. Това беше и дебютно попадение в Ла Лига с екипа на Райо за юношата на Атлетико Мадрид, който играе като преотстъпен на "Вайекас".

След почивката Бадия спаси много мощен удар на Иси в 73-ата минута, но нямаше какво да стори в последните секунди от добавеното време, когато резервата Унай Лопес посрещна топката на границата на пеналта и с всичка сила я заби в мрежата. Футболистите на Елче получиха цели 7 жълти картона през второто полувреме, но и това не им помогна да избегнат загубата.