Лукман донесе нова победа на Аталанта

Аталанта записа шеста поредна от първите си осем мача в Серия А. Тимът от Бергамо стигна до успех с 1:0 в домакинството си на Фиорентина и отново се изравни с Наполи на върха на класирането. Единственото попадение в мача бе дело на Адемола Лукман, който се разписа в 59-ата минута.

Това е най-добрият старт на сезона за Аталанта след осем кръга в историята на клуба. Отборът на Джан Пиеро Гасперини имаше предимство в по-голяма част от мача, но трябваше да трепери в края, когато гостите стигнаха до някои възможности. Фиорентина записа трета загуба в последните си четири мача във всички турнири и е на 11-то място с 9 точки.

През първото полувреме двата отбора не създадоха много в предни позиции. Играчи на "виолетовите" пробваха няколко удари от дистанция, а грешка на Спортиело не бе наказана. Най-добрата ситуация се откри пред Коопмейнерс, който бе изведен от Муриел, но Терачиано успя да го блокира. Вратарят на гостите пропусна една топка да мине над него, когато бе доста пред вратата си, но Мартинес-Куарта успя да изчисти преди Муриел да стигне до топката.

Малко преди почивката съдията показа червен картон на Кристиан Куаме. След разглеждане с ВАР обаче картонът бе отменен, тъй като се видя, че нападателят игра с топката и не удари Де Роон в лицето. След почивката отлична намеса на Толой предотврати излизането на Куаме на отлична позиция.

Аталанта успя да поведе в 59-ата минута след отлична работа на Муриел, който се измъкна от двама защитници и намери Лукман в малкото наказателно поле. Влезлият като резерва Йоаким Меле пропусна да удвои аванса малко по-късно, след като бе изведен сам срещу вратаря. В края на срещата Фиорентина натисна и отправи няколко удара ,но резервата Лука Йович не се възползва от две ситуации.

Снимки: Gettyimages