Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Гол в добавеното време продължи блестящата серия на Удинезе

Удинезе не спира да изумява с представянето си от началото на сезона в Серия "А". Отборът на Андреа Сотил постигна шеста последователна победа и се настани на третото място в класирането, изпреварвайки шампиона Милан и Лацио. Поредната жертва на "фриуланите" беше Верона, а успеха с 2:1 в града на Ромео и Жулиета донесе словенецът Яка Бийол във втората минута от добавеното време.

Победата на Удинезе дойде напълно заслужено, въпреки че Верона поведе преди почивката с попадение на Джош Дойг. Резервата Бето изравни в 70-ата минута, а в последните секунди Бийол засече с глава центриране на Лазар Самарджич и доближи тима си само на точка зад водачите Наполи и Аталанта.

Верона излезе напред в средата на първата част, когато шотландецът Дойг посрещна една отбита топка и я прати във вратата, пазена от Марко Силвестри. Домакините не се възползваха от психологическото си предимство и през второто полувреме позволиха на Удинезе да доминира и да създаде немалко опасни положения.

Усилията на гостите бяха възнградени в 70-ата минута. Комбинация през центъра завари неподготвена защитата на Верона и топката стигна до Бето. Португалецът бързо се ориентира и вкара за 1:1. И двата отбора не бяха доволни от равенството и подходиха смело до края на мача. Имаше и няколко груби нарушения, за които реферът Даниеле Минели вдигна жълти картони.

Късметът се усмихна на гостите в последните секунди. Жерард Деулофеу центрира, Лоренцо Монтипо излезе неразчетено и Бийол се разписа с глава на далечната греда. Бившият халф на ЦСКА (Москва) беше точен и при най-изненадващата победа на Удинезе до момента - срещу Интер. Поражението остави Верона в зоната на изпадащите с едва 5 точки.