Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Трета поредна победа остави Лацио близо до върха

Лацио постигна трета поредна победа с чиста мрежа в Серия "А" след безпроблемно 4:0 срещу Специя в двубой от осмия кръг. Голове на Матия Дзакани (12'), Алесио Романьоли (24') и две попадения на Сергей Милинкович-Савич (61', 91') през второто полувреме донесоха победата на тима на Маурицио Сари, който днес нямаше как да води тима от скамейката заради наказание. Така Лацио остава само на три точки зад лидера Наполи.

След само 39 секунди игра Ампаду фаулира Чиро Имобиле в наказателното поле - явна дузпа за домакините. Нападателят на "орлите" обаче стреля над вратата, пропускайки да даде аванс на Лацио в самото начало. Няколко минути след това Специя имаш много добра възможност, но Ладзари блокира в решаващия момент удар на Кивиор.

В 12-ата минута Матия Дзакани даде заслужен аванс на столичани, след като освободи от Ампаду, влезе в наказателното поле, направи двойно с Фелипе Андерсон и отблизо прати топката във вратата за 1:0. В 25-ата минута домакините удвоиха преднината си. Милинкович-Савич игра с глава след центриране от фаул, след което бранител на гостите изчисти лошо, като по този начин асистира на Романьоли, който с хубав удар от въздуха от границата на наказателното поле направи 2:0. До почивката удар с глава на СМС срещна гредата, а Бастони пропусна чудесна възможност за Специя, стреляйки встрани от целта.

В 62-рата минута Лацио стигна до трети гол и сложи окончателно край на интригата. Имобиле се измъкна на ръба на засадата, за да достигне едно дълго подаване на Алберто, след което преодоля Драговски, който бе излязъл напред. Ъгълът обаче стана малък за Имобиле и той върна към Каталди, който продължи надясно към Минкович-Савич. Сърбинът стреля точно от десетина метра за 3:0. В добавеното време отново той оформи крайния резултат с втория си гол днес. Този път сърбинът комбинира с Хисай, след което копна топката над Драговски. ВАР дълго време преглеждаше ситуацията за засада, но в крайна сметка попадението бе зачетено.

Снимки: Imago