Монца с втора поредна победа

Монца излезе от зоната на изпадащите, след като записа втора поредна победа и трети пореден мач без загуба. Тимът на Рафаеле Паладино спечели с 3:0 гостуването си на Сампдория и остави днешния си съперник на дъното на класирането. Българският национал Валентин Антон бе на резервната скамейка на гостите, но не влезе в игра.

Самп беше без треньора си Марко Джампаоло, който бе наказан. От трибуните той видя как неговият тим допусна гол в 11-ата минута. След центриране на Сенси Чиурия отклони топката към Песина, която стреля от воле и откри резултата. Монца продължи да играе по-добре и Аудеро трябваше да се намесва след далечни удари на Ровела и Песина.

В края на първата част съдията отсъди дузпа за Сампдория, но решението бе променено след разглеждане с ВАР. Монца удвои аванса си в 67-ата минута, когато Капрари се разписа с удар от въздуха. Бившият играч на домакините не отпразнува попадение в израз на уважение. Самп изглеждаше примирен със загубата и в добавеното време допусна трето попадение, след като Сенси отбеляза с удар от границата на наказателното поле.

Снимки: Gettyimages