Урал победи и изпревари Химки

Урал играе все по-силно в последните седмици и днес записа нова победа, с която се отдалечи от зоната на изпадащите в РПЛ. Тимът от Екатеринбург се наложи с 2:1 над гостуващия Химки и вече е на 12-а позиция с 10 точки. Химки пък регистрира шесто поражение от най-скорошните 7 мача под ръководството на Спартак Гогниев и остана на предпоследното 15-о място с едва 8 точки.

Алексей Каштанов даде преднина на Урал още в 4-ата минута, когато влезе в наказателното поле и с удар до гредата матира Илия Лантратов. Домакините удвоиха преднината си в средата на втората част. Тогава Лазар Ранджелович получи пас от Каштанов и технично прати топката във вратата на Химки.

Гостите върнаха едно попадение чак в добавеното време, когато рикошет помогна на Иля Кухарчук да преодолее стража на Урал Иля Помазун. За Химки това беше трета поредна загуба в първенството и общо пета. Отборът от московското предградие няма победа от 7 август, когато надви новака Торпедо (Москва).