Зенит не дава шанс на преследвачите си

В средата на седмицата Зенит понесе тежък удар от Спартак (Москва) за Купата на Русия, но в първенството питерци за безпогрешни. Отборът на Сергей Семак записа седма поредна победа, като този път се наложи с 3:1 над Ростов. В основата на успеха отново бяха бразилците в състава. Малком се отличи с гол и асистенция, Уендел също се разписа, а Клаудиньо подаде за едно от попаденията.

Резултата откри Малком в 15-ата минута след скоростна атака и перфектно центриране на Клаудиньо. В началото на второто полувреме Николай Комличенко изравни. Нападателят на гостите изпревари Деян Ловрен и завърши хубавата комбинация с гол за 1:1. В 65-ата минута Иван Сергеев и Уендел направиха двойно подаване, след което бразилският халф прати топката в мрежата. Точка на спора сложи Далер Кузяев, който получи пас от Малком и преодоля Сергей Песяков.

С актив от 29 точки Зенит е убедителен водач в класирането, а Ростов не успя да измести ЦСКА (Москва) и остана на третата позиция. От лидерите все повече изостава Динамо (Москва). Отборът на Славиша Йоканович регистрира трета поредна загуба, този път с 1:2 от Ахмат. Антон Швец и Лечи Садулаев дадоха преднина на домакините от Грозни преди почивката, а Ярослав Гладишев върна едно попадение чак в добавеното време.

В дербито на дъното новаците Факел (Воронеж) и Торпедо (Москва) не излъчиха победител - 2:2. Ветеранът Игор Лебеденко даде преднина на московчани с точен изстрел в 28-ата минута. На 39 години, 4 месеца и 5 дни той се превърна в най-възрастният голмайстор в историята на РПЛ. В края на полувремето Факел направи обрат с попадения на Хазир Апаев и Сергей Божин, а Игор Смолников донесе точката на Торпедо в 64-ата минута. Малко преди края Стефан Шапич от гостите получи червен картон.

В късния мач за деня Спартак (Москва) затвърди добрата си форма с успех при гостуването на Пари (Нижний Новгород). Отборът на Гийермо Абаскал не се стресна от попадението на Мамаду Маига в 37-ата минута и след почивката осъществи обрат с точни изстрели на Шамар Никълсън и Куинси Промес от дузпа. С победата Спартак събра 22 точки и се изравни с Ростов на третото място в класирането.

Утре е последният мач от кръга, в който Криля Советов приема Краснодар. При победа "биковете" ще излязат на втора позиция. Криля Советов няма успех в първенството от края на август.