Райнов получи шанс, а отборът му прекъсна серията от загуби

Мартин Райнов изигра първия си мач като титуляр за Арджеш от края на юли. Българският халф записа пълни 90 минути в домакинството на Университатя (Крайова), спечелено с 1:0. Арджеш беше в серия от 4 последователни загуби, но срещу един от най-силните отбори в Румъния взе важни три точки и се изкачи на 9-о място в класирането.

Преди почивката Университатя имаше сериозно надмощие, но след първоначалния натиск трудно създаваше голови положения. Домакините бяха търпеливи и в 52-ата Пол Гарита проби по десния фланг, след което центрира и Андреас Калкан вкара единствения гол в мача. В края Гарита отново показа скоростта си и изкара червен картон на Пол Пап.

В друг мач в петък Волунтари се наложи с 3:1 над Миовени. Виталие Дамашкан, Омар Говеа и Козмин Аким бяха точни за домакините, а почетното попадение за гостите реализира Блерим Красничи. В класирането Волунтари е на 7-о място, като се изравни по точки с Арджеш, а Миовени е на предпоследната 15-а позиция.

Начело в Румъния е Фарул (Констанца) с 27 точки, пред Рапид (Букурещ) с 24 и Херманщат с 22. шампионът ЧФР Клуж е на четвърто място, следван от Сепси на Радослав Димитров.