Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна 1:0 /почивка/

ЧФР Клуж излъга Славия в Прага

Славия (Прага) се провали в домакинството си на ЧФР Клуж от третия кръг в група "G" на Лигата на конференциите. Чехите загубиха с 0:1 и по този начин всички отбори в групата са по 4 точки. Славия изцяло доминираше и пропусна много положения, а най-голяма заслуга за победата на ЧФР има вратарят Симоне Скуфет

Титуляр за шампиона на Румъния беше бившият халф на ЦСКА - София Карло Мухар, а в края на мача като резерва се появи Серджиу Буш, който у нас игра както за "червените", така и за Левски

С много тичане и немалко късмет, ЧФР Клуж удържа първоначалния натиск на домакините. До средата на първата част Славия имаше 70% притежание на топката и постоянно атакуваше. В 24-ата минута удар на Питър Олайинка срещна гредата. Малко преди почивката Лукаш Провод нацели левия страничен стълб.

Гостите нанесоха своя удар в 45-ата минута. Ранжело Янга засече центриране на Рожер и прати топката в мрежата, отбелязвайки гол номер 100 за ЧФР Клуж в евротурнирите. През второто полувреме Славия обсади вратата на румънците, но Скуфет беше непробиваем и опази вратата си суха.