Сивасспор спря отлична серия на Клуж в Европа

Сивасспор спечели с минималното 1:0 гостуването си на Сивасспор във втория кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Единственото попадение бе дело на Макс-Ален Градел от дузпа още в 28-ата минута. Отборът на Дан Петреску започна добре двубоя и пропусна няколко изгодни положения да открие резултата. В 25-ата минута те нацелиха и греда след корнер и удар с глава на Емануел Йебоа. Положението на домакините се усложни още повече няколко минути по-късно, когато Градел откри резултата от дузпа в 28-ата минута в полза на гостите.

Домакините продължиха да владеят топката повече и да опитват да атакуват, но така и не успяваха да достигнат до нещо по-сериозно пред вратата на своите гости и в крайна сметка двубоя завърши при този резултат. По този начин Сивасспор прекъсна серията на ЧФР Клуж от осем мача без загуба в в състезанието и се качи до втората позиция в групата с 4 точки. Водач е Славия (Прага) също с толкова. Клуж е трети с 1, колкото има и Балкани.