Феноменално полувреме с пет попадения реши Славия (Прага) и Балкани

Славия Прага спечели с 3:2 в домакинството си на Балкани от втория кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите, а двата тима изиграха едно от най-запомнящите се полувремена в евротурнирите в последните години. Двата тима успяха да си разменят цели пет гола за малко повече от двайсет минути през първата част. Попаденията за домакините бяха дело на Стиви Фрашери, който си отбеляза автогол в 26-ата минута, Питър Олайинка (34’) и Лукаш Масопуст (41’), а за гостите точни бяха Ермал Красникай (23’) и Меритон Кореница (29’).

Домакините започнаха много активно и създадоха добри положения в първите двайсетина минути, но гостите се оказаха напред след попадение в 23-ата минута чрез Ермал Красникай за 1:0. Играчите на Индрих Търпишовски се върнаха в двубоя само три минути след това, когато Давид Юрасек отправи удар от малък ъгъл, но топката срещна Фрашери и влетя в собствената му мрежа за 1:1.

Играчите на Балкани обаче нямаха намерение да се отказват и отново взеха преднина три минути след това, когато Меритон Кореница проби от по-задни позиции и с плътен удар преодоля Алеш Мандоус за втори път. Славия (Прага) се върна отново в двубоя в 34-ата минута, след като Олайинка се възползва от едно балонно центриране и го прати в неспасяемо в мрежата за 2:2. Четири минути преди края на първата част домакините излязоха напред за пръв път в двубоя, когато Масопуст от близо успя да прати топката в мрежата и да донесе пълен обрат на своя тим.

През втората част двата тима започнаха също активно, но с минаване на времето силите им започнаха да привършват. Гостите останаха и с човек по-малко пет минути преди края на двубоя. Славия прага имаше едно добро положение за нов гол в добавеното време, но то бе пропуснато. В крайна сметка домакините оглавяват групата с 4 точки, а Балкани са последни с 1.