Слован обърка плановете на Базел

Слован (Братислава) остана в борбата за едно от първите две места в група "Н" на Лигата на конференциите, след като победи с 2:0 Базел в Швейцария. Резултатът е изненадващ, но не и незаслужен. Словаците се отбрнаяваха спокойно и изплозваха максимално положенията си пред вратата на Марвин Хитц. Базел беше безидеен в атака и пропусна да направи голяма крачка към директните елиминации.

Отборът на Александер Фрай остана с 6 точки и продължава да е лидер в групата, но само благодарение на по-добрата си голова разлика от Пюник. Слован вече е с актив. от 4 точки, а на дъното се намира Жалгирис с 1 точка.

Въпреки териториалното надмощие на Базел в началото, положения за гол почти липсваха. Така се стигна до 36-ата минута, когато Гиорги Чакветадзе центрира и оставеният непокрит Лукаш Паушек откри с глава в полза на Слован. Чакветадзе имаше заслуга и за втория гол на гостите. Грузинецът подаде на Александър Чаврич, а той простреля Хитц секунди преди почивката.

Фрай направи четворна смяна на полувремето, но отборът му продължи да е лесно предвидим. Макар да атакуваха рядко, футболистите на Слован имаха по-добрите възможности за гол до края на мача. Чак в добавеното време Касим Адамс можеше да намали, но Адриан Хован спаси удара му.