Базел спечели срещу Жалгирис и оглави групата

Базел спечели с минималното 1:0 гостуването си на Жалгирис във втори мач от груповата фаза на Лига Европа. Единственото попадение на Анди Зечири в 62-ата минута. Швейцарският тим бе по-класният на терена почти през цялата среща, а домакините имаха по-скоро епизодични прояви. Една от тях обаче бе през първата част, когато бяха много близо до това да открият резултата от корнер, но топката в крайна сметка срещна горната гредата на вратата. Гостите успяха да излязат напред малко след изтичането на половин час игра чрез Зечири, което в крайна сметка се оказа и крайния резултат в двубоя. С втората си победа Базел оглави еднолично групата с 6 точки, следван от Пюник с 3.