Монако не се затрудни с Нант

Монако постигна пета победа в 9-ия кръг на френското първенство, надигравайки на собствен терен Нант с 4:1. "Монегаските" преодоляха лошия старт на сезона и четири от последните пет шампионатни мача бяха спечелени, което означава вече 17 точки и 5-о място в класирането.

Хеттрик за успеха на "принцовете" реализира Уисам бен Йедер, който обра и суперлативите на журналистите, които призоваха и националния селекционер на Франция Дидие Дешан да го включи в плановете си. Бреел Емболо откри резултата за Монако във 2-ата минута, но и за него заслуга имаше Бен Йедер, който подаде на Кайо Енрике. Вратарят Албан Лафон отби неговия удар, а швейцарският нападател притича и добави топката в мрежата.

Само след 4 минути ролите бяха разменени, като Емболо с глава отклони към Бен Ядер за 2:0. След катастрофалния старт, хората на треньора Антоан Комбуаре опитаха да реагират, но в 30-ата минута пуснаха трети гол. Бен Йедер беше намерен сам на границата на наказателното поле след подаване на Александър Головин и с директен удар се разписа.

Ситуацията не се промени и след почивката, като в 53-ата минута Головин пробва далечен изстрел. След още девет минути Бен Йедер оформи своя хеттрик, реализирал дузпа, отсъдена за събаряне на резервата Кевин Фоланд от бразилеца Андрей Жирото.

Крайното 4:1 дойде 11 минути преди края с автогол на Кайо Енрике, който прати топката във вратата си при центриране на Мерлин.