Монако матира Лион от две статични положения

Монако победи Лион с 2:1 в домакинството си от 7-ия кръг на Лига 1. И трите гола паднаха през второто полувреме, като за домакините се разписаха защитниците Беноа Бадиашил (55) и Гийермо Марипан (63) от две статични положения, а за гостите почетното попадение бе на сметката на Карл Токо Екамби в 81-вата минута.

Монако бе близо до откриване на резултата още в 16-ата минута, когато удар на Крепен Диата се отби от гредата.

През второто полувреме домакините все пак успяха да наложат волята си. Първо в 55-ата минута след центриране от корнер Бадиашил се извиси и с глава порази вратата за 1:0.

След това в 63-ата минута след центриране от фаул Марипан бе изпуснат от защитата и също с глава удвои преднината на монегаските.

Лион върна интригата в 81-вата минута, когато Раян Шерки центрира към непокрития Токо Екамби в наказателното поле, а той от воле намали на 2:1.

Гостите обаче нямаха сили за нещо повече и си тръгнаха разочаровани от този двубой. Така Монако събра актив от 11 точки и се изкачи до 7-ото място в таблицата. Лион остава на 5-ата позиция с 13 точки.