ФКСБ продължава да крета в румънското първенство

ФКСБ направи 1:1 с Волунтари и записа трети пореден мач без победа в румънската Суперлига, като се намира на незавидното 13-то място във временното класиране. Грандът от Букурещ е с два мача по-малко от повечето отбори, но изостава на цели 13 точки от лидерите Фарул (Констанца) и Рапид (Букурещ).

Двубоят на "Арена Национала" премина при подчертано надмощие на домакините. Първите опасности обаче бяха пред тяхната врата, а в 16-ата минута съдията отмени гол на Патрисио Матрикарди от Волунтари заради засада.

В началото на втората част стражът на гостите направи серия спасявания след удари на Андреа Компаньо и Флоринел Коман. Натискът на ФКСБ даде резултат чак в 82-рата минута, когато Давид Микулеску вкара отблизо за 1:0. Малко по-късно обаче Малком Еджума получи червен картон, а дълбоко в добавеното време Волунтари изравни от дузпа. Точен беше ветеранът Адам Немец, който е бивш футболист на Динамо (Букурещ).

Снимки: gsp.ro