Бешикташ и Фенербахче разочароваха, Страхил Попов дебютира със загуба

Бешикташ и Фенербахче не успяха да излъчат победител в голямото дерби от 8-ия кръг на турската Суперлига - 0:0. Мачът не предложи очакваното зрелище. И двата тима бяха прекалено предпазливи и създадоха малко голови положения. Логично се стигна до нулево равенство - нещо, което не се беше случвало на стадиона на Бешикташ от сезон 1994/95.

В състава на "черните орли" се завърна Рашид Гезал, а Деле Али дестваше зад изнесения в предни позиции Вут Вегхорст. Фенербахче беше малко по-активният отбор, но Енер Валенсия и Жоао Педро пропуснаха и малкото възможности пред вратата на Ерсин Дестаноглу.

Равенството не позволи на Бешикташ да се присъедини към Истанбул Башакшехир, Адана Демирспор, Коняспор и Галатасарай, които оглавяват таблицата с по 17 точки. Отборът на Валериен Исмаел има 15 пункта, а Фенербахче е с 14.

Страхил Попов дебютира за Юмраниеспор, но отборът му загуби с 0:1 от Коняспор. Бившият български национал започна като титуляр и остана на терена до 80-ата минута, когато беше заменен от Йонатан Дел Вайе. Попадението за домакините реализира Мухамет Демир в 45-ата минута след пас на Гилерме

Коняспор събра 17 точки и се изравни с останалите лидери в класирането. Юмраниеспор е на дъното с едва 2 точки от 8 мача, а в следващия кръг ще посрещне Кайзериспор.

Един от бившите отбори на Страхил Попов - Хатайспор, спечели с 2:1 визитата си на Сивасспор и записа първа победа за сезона. Аюб Ел Кааби (14') и Берту Йозгюр (20') отбелязаха головете за гостите. Те останаха с човек по-малко след червения картон на Рубен в края на първото полувреме, но въпреки това стигнаха до трите точки и вече не са последни.

Аланияспор и Гиресунспор направиха равенство 1:1. Сержиньо от гостите беше изгонен още в 4-ата минута, но те поведоха с попадение от дузпа на Гьоркем Саглам в средата на втората част. Аланияспор изравни малко преди края с гол на Юре Балковец.