Икарди се замеси в меле в дебюта си за Галатасарай

Мауро Икарди дебютира за Галатасарай при победата с 2:1 над Коняспор в среща от 7-ия кръг на турското първенство. Аржентинският нападател влезе като резерва през второто полувреме и до края на двубоя беше в центъра на събитията. Той имаше участие в атаката, довела до автогола на Франсиско Калво в 82-рата минута, а след това едва не се сби със стража на гостите Ибрахим Шехич.

Икарди не попадна в групата за мача срещу Касъмпаша преди няколко дни, но снощи старши треньорът на Галатасарай Окан Бурук го пусна в игра при 1:1. Серджо Оливейра се разписа за истанбулския гранд още в 1-вата минута, а Коняспор изравни в 15-ата с красиво попадение на албанеца Ендри Джекичи.

Икарди получи топло посрещане от феновете на Галатасарай при влизането си в игра на мястото на Бафетимби Гомис. Привлеченият от Пари Сен Жермен нападател можеше да открие головата си сметка в 82-рата минута, но беше изпреварен от защитника на гостите Калво, който прати топката в собствената си врата.

Малко преди края на редовното време двама футболисти на Галатасарай последователно попречиха на Шехич бързо да прати топката към центъра на терена. Икарди се сдърпа с вратаря на Коняспор, като двамата се дърпаха и блъскаха, а в мелето се включиха и други играчи. В крайна сметка, съдията Абдулкадир Битиген изгони Шехич, а на Икарди, Фернандо Муслера и Фредрик Мидшьо вдигна жълти картони.

Третата поредна победа изкачи Галатасарай на върха в класирането с 16 точки, изпреварвайки именно Коняспор. Тимът на Илхан Палут е на втора позиция с 14 пункта, а по 13 имат Истанбул Башакшехир, Адана Демирспор и Бешикташ.