Истанбул Башакшехир нанесе първа загуба на Бешикташ

Футболистите на Бешикташ отправиха над 20 удара към вратата на Истанбул Башакшехир, но загубиха с 0:1 дербито от 6-ия кръг на турското първенство. Гола вкара Бертран Траоре в 71-вата минута. Привлеченият от Астън Вила нападател отбеляза дебютното си попадение в Суперлигата след пас на Филип Полан Кени. Поражението е първо за Бешикташ през сезона.

Домакините се напдреварваха да правят пропуски, най-вече чрез Жорж-Кевин Н'Куду и Вут Вегхорст. Контрите на Истанбул Башакшехир обаче също бяха опасни.

През второто полувреме нападателите на "черните орли" продължиха да стрелят неточно и така се стигна до 71-вата минута, когато Кени подаде на Траоре и той технично прати топката до гредата. По този начин отборът на Емре Бельозоолу събра 13 точки и се изравни с Бешикташ, Адана Демирспор и Галатасарай. Начело с 14 пункта е Коняспор

Загуба претърпя и Трабзонспор. Шампионите отстъпиха с 2:3 на Адана Демирспор и са осми в класирането. Домакините на два пъти повеждаха, но Трабзонспор успяваше да изравни. В 4-ата минута след изтичането на редовното време Самет Акайдън вкара трети гол за Адана Демирспор и донесе успеха на тима, воден от Винченцо Монтела.