Марко Бедзеки с първи полпозишън в MotoGP, Баная и Куартараро 3-ти и 4-ти на старта

С фантастично преминаване на четвъртия сектор на пистата „Бурирам“ в Тайланд Марко Бедзеки спечели своя първи полпозишън в кариерата в MotoGP, записвайки и нов рекорд от 1:29.671 на тайландското трасе.

Пилотът на ВР46 Дукати имаше пасив от близо десета в края на третия сектор, но успя да навакса всичко в последния, като на финала той победи с 0.021 секунди Хорхе Мартин от Прамак Дукати. Последен на първата редица на стартовата решетка в утрешния ден ще бъде звездата на Дукати Франческо Баная, който бе с 0.104 по-бавен от Бедзеки.

Лидерът в генералното класиране в MotoGP и действащ носител на титлата Фабио Куартараро ще стартира четвърти, а до него на втория ред ще се наредят сънародникът му Йоан Зарко и четирикратният победител през 2022 година Енеа Бастианини. Победителят от състезанието в Япония миналата неделя Джак Милър ще оглави третата редица, компания на австралиеца на нея ще правят Марк Маркес и съотборникът на Бедзеки Лука Марини.

Най-бавни във втората фаза на квалификацията преди Гран При на Тайланд бяха Алекс Ринс и двамата пилоти на КТМ Мигел Оливейра и Брад Биндър, които ще стартира от четвъртата редица. Оливейра и Маркес бяха двамата пилоти, които се включиха във втората част на сесията за място, след като преминаха през първата.

Първи извън нея остана Алейш Еспаргаро от Априлия, който ще потегли 13-ти и ще подели петата редица с Франко Морбидели и Кал Кръчлоу. Раул Фернандес, Маверик Винялес и Реми Гарднър ще бъдат на шестата, а на последните две ще застанат Пол Еспаргаро, Алекс Маркес, Фабио Ди Джанантонио, заместникът на Такааки Накагами в ЛСР Хонда Тецута Нагашима, Дарин Биндър и Данило Петручи. Италиаенцът кара на мястото на световния шампион за 2020 Жоан Мир този уикенд.

Надпреварата за Гран При на Тайланд, 17-ти кръг за сезон 2022 в MotoGP, започва утре в 11:00 часа българско време и ще може да бъде следена на живо със Sportal.bg.