Фарьорите изненадаха Турция и направиха победата на България в Скопие задължителна

Фарьорските острови поднесоха една от големите изненади в тазгодишното издание на Лигата на нациите, след като постигнаха домакински успех с 2:1 над Турция в последния им мач от Дивизия С.

Трябва ни нова победа! България в люта битка с Косово и Фарьорите да не е при футболните “джуджета”

Този успех обаче е лоша новина за България. Причината е, че Фарьорите са сред основните ни конкуренти за място в четвъртата урна на жребия за квалификациите на Евро 2024, който се определя именно от класирането в Лигата на нациите. Така победата на островитяните още повече задължава „лъвовете“ да спечелят визитата си на Северна Македония

Що се отнася до самия мач, домакините записаха важния успех след два бързи гола през втората част. В 51-вата минута защитата на южната ни съседка допусна серия от грешки, от което се възползва Вильормур Давидсен, за да открие резултата. Осем минути по-късно вратарят на гостите излезе неразчетено и беше наказан от Йоан Едмундсон за втория гол в мача. До края силите на гостите стигнаха само за почетно попадение на резервата Сердар Гюрлер минута преди изтичането на редовното време.

Въпреки че Турция направи втори пореден разочароващ мач след домакинското реми 3:3 с Люксембург, тимът спечели групата си с 13 точки и се изкачи обратно в Дивизия В. Фарьорите, които за първи път в историята си са непобедени в четири поредни срещи, останаха трети в подреждането с 8 пункта, като имат с три по-малко от втория Люксембург. Последната Литва завърши само с 1 точка и така изпада в най-долната дивизия на турнира.