Турция оцеля в луд мач с Люксембург

Отборите на Турция и Люксембург не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от група 1 в Лига "С" на Лигата на нациите. Това бе пряк сблъсък между водачите в групата и предложи истинско зрелище, завършило при резултат 3:3, но то бе достатъчно на домакините, които по този начин официално спечелиха групата си.

Гостите повече могат да съжаляват, че не си тръгнаха с победата от Истанбул. Те на три пъти повеждаха, но и трите пъти домакините успяваха да изравнят и в крайна сметка се спасиха от първа загуба, макар и да получиха първите голове във вратата си от началото на турнира.

Люксембург поведе още в 8-ата минута чрез Марвин Мартинш, но в 16-ата минута Дженгиз Юндер възстанови равенството от дузпа. След това в 37-ата минута гостите отново излязоха напред чрез Данел Синани, но пък само две минути по-късно Максим Шанот си отбеляза автогол и резултатът отново бе изравнен. Херсон Родригес за трети път изведе Люксембург напред в резултата в 69-ата минута, но в 87-ата Исмаил Юксек оформи крайното 3:3.

Това равенство бе достатъчо на Турция да спечели групата си. Южните ни съседи са на върха с 13 точки и няма как да бъдат изместени в последния кръг. Люксембург остава на 2-рата позиция с актив от 8 точки.