Люксембург отново показа, че вече не е футболно джудже

Люксембург се наложи с 1:0 над Литва в последния си мач от тазгодишното издание на Лигата на нациите. Гола вкара Жерсон Родригес в 89-ата минута. Отборът на Люк Холтц затвърди впечатленията, че постоянно прогресира и събра цели 11 точки в група 1 на Лига "C". Те обаче стигнаха само за второто място, а победител с 13 точки стана тимът на Турция

Преди днешните мачове всички отбори от групата знаеха на кое място ще завършат и това предопредели подхода им. Люксембург беше в ролята на фаворит срещу Литва, след като победи същия съперник с 2:0 във Вилнюс през юни. Литовците тотално разочароваха с представянето си и днешният двубой не направи изключение.

През целия мач домакините имаха надмощие, но с лекота пропуснаха няколко отлични положения пред вратата на Джюгас Барткус. В 61-ата минута Родригес прати топката в мрежата с красив удар от въздуха, но голът му беше отменен заради засада. Нападателят обаче продължи да тормози защитата на литовците и в 88-ата минута се възползва от пас на Леандро Барейро, за да донесе успеха на Люксембург.