АПОЕЛ изтръгна трите точки в дербито с Анортозис, Костадинов с цял мач

АПОЕЛ (Никозия) записа първата си победа от началото на сезона в първенството на Кипър. Това се случи в дербито срещу Анортозис от 2-рия кръг, в което възпитаниците на Софронис Августи изтръгнаха трите точки като гост след 2:0 в своя полза.

Българският национал Георги Костадинов бе титуляр за гостите и остана на терена пълни 90 минути.

Първият гол в срещата падна в 33-тата минута, а негов автор бе Маркиньос. Второто попадение добави Дани Блум в 6-ата минута на добавеното време на двубоя.

След този успех АПОЕЛ вече има 4 точки и излезе на 4-тата позиция в таблицата. Анортозис остана с 3 точки на 8-ото място.