Хайдук се провали в 97-ата минута

Кристиан Димитров не беше в групата на Хайдук, а тимът от Сплит направи неочаквана засечка в 9-ия кръг от хърватското първенство. Отборът на Валдас Дамбраускас изпусна победата при гостуването си на Шибеник - 1:1. Домакините стигнаха до точката с гол в 97-ата минута и попречиха на съперника си да измести Славен Белупо от второто място в класирането.

Резултата в полза на Хайдук откри Ян Млакар. 23-годишният словенски нападател се разписа с хубав удар с левия крак в 49-ата минута след пас на Марко Ливая. Млакар прати топката в мрежата на домакините и през първото полувреме, но попадението му беше отменено заради засада.

Гостите решиха да бранят крехкия си аванс и бяха наказани в последните секунди на добавеното време. Тогава Иван Долчек, който е бивш футболист на Хайдук, финтира съперник пред наказателното поле и с прецизен удар насочи топката до гредата за 1:1. Равенството изкачи Шибеник на шесто място в подреждането.