Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Дамбраускас отново не даде шанс на Кристиан Димитров

Хайдук (Сплит) очаквано победи Локомотива (Загреб) и прекъсна негативната си серия от 3 загуби във всички турнири. Отборът на Валдас Дамбраускас се наложи с 2:1 и излезе на трето място в хърватската HNL. Кристиан Димитров беше в групата на "белите", но не се появи в игра и още няма записан официален мач през сезона.

С доста резерви в състава си, Хайдук поведе в 33-ата минута, когато Чидози Ауазием се възползва от подаване на Йосип Елез и прати топката в мрежата. До почивката домакините вкараха и втори гол. Дарио Мелняк намери на далечната греда Лукас Гъргич и защитникът отбеляза за 2:0. През второто полувреме футболистите на Хайдук се дръпнаха в собствената си половина, за да пазят резултата и това можеше да им изиграе лоша шега. Локомотива намали чрез Сандро Куленович, но трите точки останаха в Сплит.

Хайдук има 9 точки, а начело е Динамо (Загреб) с 16. на втора позиция с актив от 11 точки е Славен Белупо. Един от традиционно силните отбори - Риека, продължава да страда. В дебюта на новия треньор Фаусто Будичин тимът стигна само до 1:1 като гост на Истра 1961 и заема осма позиция в класирането.