Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Резултати и голмайстори в Шампионската лига

Тази вечер се изиграха общо 7 двубоя от програмата на втория кръг от груповата фаза на Шампионската лига. Нито една от срещите не завърши с нулево равенство, а не липсваха и неочаквани резултати.

Една от изненадите на вечерта поднесе Спортинг (Лисабон), който победи Тотнъм с 2:0 на "Жозе Алваладе". И двата гола за португалския тим паднаха в последните минути. По този начин Спортинг оглави класирането в група "D" с 6 точки, а "шпорите" останаха с 3.

Спортинг нанесе първа загуба на Тотнъм с голове в последните минути

Интер спечели сравнително безпроблемно гостуването си на Виктория (Пилзен) в група "С". "Нерадзурите" се наложиха с 2:0 след точни попадения на Един Джеко в 20-тата минута и Дензъл Дъмфрис в 70-тата. Домакините от Чехия играха с човек по-малко почти цяло второ полувреме заради червен картон на Павел Буха.

Интер не се затрудни с шампиона на Чехия

С най-голям интерес се очакваше дуелът между Байерн (Мюнхен) и Барселона. Роберт Левандовски се завърна на "Алианц Арена" и пропусна няколко чисти положения, а каталунците загубиха с 0:2. Попаденията за Байерн паднаха в рамките на 4 минути през второто полувреме и бяха дело на Люка Ернандес и Льорой Сане.

Байерн нокаутира Барселона за четири минути в спектакъл на “Алианц Арена”

Ливърпул успя да запише първа победа в турнира, след като на старта претърпя тежко поражение с 1:4 от Наполи. Мърсисайдци посрещнаха Аякс и изтръгнаха драматичен успех с 2:1, а решаващото попадение отбеляза Жоел Матип в 89-ата минута. Двата отбора сътвориха истински спектакъл на "Анфийлд", с много положения и пред двете врати.

Ливърпул се надигна и се пребори за ценен успех срещу непобедимия Аякс

Марсилия се провали у дома срещу Айнтрахт (Франкфурт) и загуби с 0:1. Публиката на "Велодром" остана разочарована от любимците си, а гостите от Германия взеха ценни три точки с точния изстрел на Йеспер Линдстрьом в края на първото полувреме.

Айнтрахт надделя на терена срещу Марсилия, докато на трибуните феновете водеха друга битка

Байер (Леверкузен) удари с 2:0 Атлетико Мадрид и завърза интригата в група "В". Преди почивката съдията Майкъл Оливър не отсъди дузпа за гостите, а в самия край на мача "аспирините" стигнаха до два гола, дело на Роберт Андрих и Муса Диаби.

"Аспирините" вгорчиха вечерта на Атлетико Мадрид

В другата среща от групата Порто претърпя шокираща домакинска загуба с 0:4 от Брюж. Белгийците бяха безмилостни на "До Драгао" и изковаха втора победа, която ги качи на върха в класирането. Головете отбелязаха Феран Жутгла, Камал Сова, Андреас Сков Олсен и Антонио Нуса.