Интер не се затрудни с шампиона на Чехия

Отборът на Интер постигна първата си победа в групите на Шампионската лига този сезон след сравнително лесен успех с 2:0 над Виктория (Пилзен) като гост. Един Джеко реализира първия гол в 20-ата минута, а в 70-ата асистира на Дензъм Дъмфрис за втория. Италианците бяха улеснени от изгонването в 61-вата минута с директен червен картон на халфа на съперника Павел Буха.

За “нерадзурите” това са първи точки в турнира, след като на старта те загубиха от Байерн (Мюнхен) с 0:2. Виктория пък остава без актив, след като преди седмица беше разбит от Барселона с 5:1.

Домакините от Пилзен излязоха с десетима чехи в стартовия си състав. Единственият чужденец беше колумбиецът Джон Москера. Тимът изненада в началото с постройка с трима централни защитници вместо стандартната си 4-2-3-1.

За Интер на вратата беше Андре Онана, който беше под рамката и срещу Байерн. Лаутаро Мартинес и Самир Ханданович останаха на пейката за началото, а в атака започнаха Хоакин Корея и Един Джеко.

Домакините се прибраха в своята половина още от първата секунда, което направи трудна задачата на "нерадзурите" да пробиват към вратата им. Тимът на Симоне Индзаги получи първия си шанс да застраши Станек в 14-тата минута, когато Марсело Брозович опита да вкара от фал, но уцели стената.

Защитата на Виктория беше пробита в 20-ата минута, когато Джеко се оказа непокрит и с удар по земя даде аванс на Интер - 1:0.

След гола играчите на Михал Билек изнесоха играта по-напред с надеждата да притеснят отбраната на съперника. Положенията обаче липсваха.

Чак в 43-тата пред Джеко се откри нов шанс. Тогава босненецът излезе почти сам срещу вратаря, но изстрелът му беше спрян с крака, а при добавката Хенрих Мхитарян също не успя да реализира.

Втората част започна с куп възможности пред гостите, но вратарят Станек спаси три последователни удара в рамките на минута.

В 51-вата пък Дъмфрис пропусна да реализира с глава от 5-6 метра.

Задачата на Интер като че ли стана по-лесна в 61-вата, когато Буха от тима на съперника беше изгонен. Халфът на Виктория фаулира много грубо Николо Барела и първоначално получи жълт картон. След корекция от ВАР обаче реферът промени решението си и отстрани въпросния играч.

Независимо че останаха в намален състав, футболистите от Пилзен се активизираха и в 67-ата минута най-накрая застрашиха Онана след пробив на Ян Сикора, но ударът му не попадна в целта.

Три минути по-късно надеждите на домакините се изпепелиха, след като контраатака на италианците доведе до попадение на Дъмфрис за 2:0.

И след това играчите в червено продължиха смело да атакуват Интер, заради което обаче за малко в 81-вата да получат трети гол в мрежата си, след като трима футболисти на гостуващия тим излязоха срещу един бранител и вратаря, но Джеко сгреши.

Следващият кръг в групата е на 4 октомври, когато Интер ще приеме Барса, а Виктория ще гостува в Мюнхен.

Снимки: Imago