Айнтрахт надделя на терена срещу Марсилия, докато на трибуните феновете водеха друга битка

Първенецът В Лига Европа Айнтрахт (Франкфурт) се поздрави с първата си победа в историята на Шампионската лига след 2:0 над Марсилия като гост в среща от група “D”. Грешка на защитата на французите в 43-тата минута позволи на Йеспер Линдстрьом да реализира оказалия се единствен гол. В другия двубой от групата Спортинг (Лисабон) наказа Тотнъм с 2:0.

Мачът на “Велодром” обаче беше белязан от поредни на френска територия ексцесии с агитките. Ултрасите на двата клуба създаваха проблеми на полицията още преди двубоя, а по време на него не спряха да се замерят с димки, бомбички и други предмети.

Айнтрахт се справи отлично в защита и ограничи шансовете на играчите на Олимпик, а в същото време често създаваше напрежение и пред вратата на съперника.

В 25-тата Рандал Коло Муани за малко да изведе “орлите” напред след далечен удар.

Две минути преди почивката и шансът беше с тима от Бундеслигата, след като Ерик Байи и Валентен Ронжие объркаха топката и Линдстрьом веднага ги наказа - гол за Айнтрахт.

Девет минути след паузата автора на попадението удари и греда, а към края гол на Дайчи Камада за 2:0 не беше зачетен заради засада, маркирана от ВАР.

В следващия кръг на 4 октомври Марсилия ще приеме Спортинг, а Айнтрахт ще е домакин на Тотнъм.