Базел започна с победа, Слован не успя

Базел постигна очаквана победа в първия си мач от група "Н" в Лига Европа. Швейцарският тим, който елиминира ЦСКА - София в плейофите, спечели с 3:1 у дома срещу Пюник. В основата на успеха се оказа Вутер Бюргер. Нидерландският халф отбеляза два гола след почивката и зарадва феновете на "Санкт Якоб Парк".

Базел поведе в 23-тата минута с попадение от дузпа на Дариан Малес, но много скоро гостите от Армения изненадващо изравниха благодарение на Артак Дашян, който с мощен шут прати топката в мрежата. До почивката Базел не успя да си върне аванса, но го направи в 55-ата минута, когато Бюргер стреля точно в долния десен ъгъл на вратата. Трите точки за отбора на Александер Фрай гарантира именно Бюргер в 76-ата минута след пас на Дан Ндойе

В другия мач от групата Слован (Братислава) и Жалгирис не излъчиха победител - 0:0. Точката е първа за литовски представител в груповата фаза на който и да е от турнирите на УЕФА.

Слован създаде повече положения, но и контрите на гостите, които отпаднаха от Лудогорец в плейофите на Лига Европа, бяха опасни. най-добрата възможност в двубоя се откри пред Миенти Абена от Слован в 85-ата минута, но той шутира в аут.

В следващия кръг отборът от Братислава ще гостува на Пюник, а Жалгирис ще е домакин на Базел. Мачовете ще се изиграят на 15 септември.