Слован и отборът на Черниаускас ликуват след дузпи

Слован (Братислава) не успя да влезе в Шампионската лига или Лига Европа, но ще се утеши с групите в Лигата на конференциите. Бившият отбор на Васил Божиков изигра драматичен реванш от плейофите срещу Жрински (Мостар) и се наложи след изпълнение на дузпи. Победната такава реализира Александър Чаврич.

Слован имаше да заличава пасив заради загубата с 0:1 в Босна и Херцеговина. общият резултат беше изравнен в 67-ата минута, когато се разписа Ерик Рамирес. В продълженията Жрински, воден от бившия халф на ЦСКА Сергей Якирович, изравни с гол на Игор Савич. Драмата не спря дотук, защото в 118-ата минута Джаба Канкава от Слован получи червен картон, но в 120-ата Рамирес спаси словаците с блестяща странична ножица. При дузпите никой не сбърка в първите 5 изпъления, но след това пропуски на Баришич и Малекинушич провалиха Жрински.

Дузпи определиха крайния победител и в двойката Линфийлд - РФС. Първият мач в Латвия завърши 2:2, а в Белфаст двата тима направиха 0:0 в редовното време. В продълженията Кайл Маклейн доближи Линфийлд до така жадуваната победа, но автогол на Джими Калахър в 120-ата минути съкруши северноирландците. Те пропуснаха първите си две дузпи и за групите се класира РФС. На пейката за тима от Латвия остана бившият вратар на ЦСКА - София Витаутас Черниаускас.