Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Мечтата угасна! ЦСКА - София приключи в Европа

ЦСКА - София приключи участието си в Лигата на конференциите! "Червените" загубиха с 0:2 гостуването си на Базел в среща реванш от плейофния кръг на третия по сила европейски клубен турнир и след общ резултат 1:2 се сбогуваха с мечтата си да играят за трета поредна година в групи на Европа.

Фабиан Фрай откри резултата в 66-ата минута, с което заличи преднината на българския тим от първия мач, а в 84-ата Михаел Ланг вкара попадението, класирало Базел напред.

Като цяло футболистите на Саша Илич бяха надиграни от противника и се задържаха толкова дълго в мача благодарение на няколко отлични спасявания на Бусато през първата част.

Домакините започнаха по-активно пред погледа на легендарния тенисист Роджър Федерер, който дойде на трибуните, за да ги подкрепи, но първият точен удар бе отправен от играч на ЦСКА - София в 3-ата минута. Тогава Бамба стреля от дистанция в ръцете на вратаря. Малко по-късно, в 7-ата минута, Нуху сбърка пас пред собственото си наказателно поле. Последва извеждащо подаване към Туфегджич, който обаче шутира от почти нулев ъгъл и Хитц изби в корнер.

Базел отговори с много опасно положение в 18-ата минута. Първо Бусато отрази шут по земя, а после направи феноменално спасяване при добавка на Амдуни, който стреля фронтално от 6-7 метра, но стражът на "червените" някак изби.

В 24-ата минута нова опасна атака на домакините завърши със задна ножица на Милър, но Бусато отново прояви класа и улови. Четири минути по-късно Туфегджич не се възползва по най-добрия начин от грешка на домакинския страж, който изпусна центриране от корнер, тъй като стреля доста неточно.

В 45-ата минута Милър овладя дълго подаване, преодоля Турицов и шутира фалцово към далечния ъгъл, но в аут.

В началото на втората част ЦСКА - София показа стабилна игра в отбрана, а в 56-ата минута Юга пробва да изненада швейцарския страж с удар отдалеч, но той излезе покрай дясната греда.

Десет минути по-късно българската отбрана се пропука. Фрай получи отличен извеждащ пас зад гърба на централните защитници и останал очи в очи с Бусато реализира за 1:0.

В 78-ата минута Базел направи още един сериозен пропуск, когато Ндойе се размина с топката след центриране отдясно на Ланг. Натискът на швейцарците към края на срещата се засили и в 84-ата минута те отбелязаха втори гол. Ланг комбинира с Мале в наказателното поле и след урад с шпагат от малък ъгъл прокара топката покрай Бусато.

БАЗЕЛ - ЦСКА - СОФИЯ 2:0 (0:1 в първата среща)

1:0 Фабиан Фрай 66
2:0 Михаел Ланг 84

БАЗЕЛ: 1. Хитц, 5. Ланг, 4. Комас, 15. Нуху, 21. Пелмар, 23. Бургер, 20. Фрай, 27. Ндойе, 9. Амдуни, 7. Милър, 17. Зекири

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 4. Кох, 6. Петров, 15. Вион, 21. Юга, 27. Гарсес, 7. Линдсет, 11. Туфегджич, 30. Бамба

Снимка: startphoto.bg