Лион вкара пет на Анже

Олимпик Лион постигна убедителна победа над Анже с 5:0 в мач от шестия кръг на първенството на Франция. Така отборът се изкачи на трето място във временното класиране, а ако спечели и отложения си мач срещу Лориен в сряда, ще се изравни на върха с останалите тимове.

Тимът от Лион бързо си гарантира победата, след като Карл-Токо Екамби (31) и Александър Лаказет (38) вкараха за 2:0 през първата част.

Доминацията на домакините продължи и след почивката, като Екамби (59) вкара второто си попадение, а малко след час игра се разписа и Кастило Лукеба (62).

Две минути преди края на мача гол вкара и Муса Дембеле за Олимпик Лион, с което оформи крайното 5:0.