Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Лион се справи с Оксер, Троа удари Монако в зрелище

Лион се завърна на победния път в Лига 1. Тази вечер "хлапетата" победиха с 2:1 Оксер в домакинството си от 5-ия кръг.

Домакините поведоха в 29-ата минута, когато Карл Токо Екамби подаде успоредно на голлинията и Тете отблизо засече във вратата за 1:0.

В 72-ата минута Токо Екамби удвои, засичайки центриране от корнер на Раян Черки.

Гостите върнаха едно попадение чрез Матиас Отре в 80-ата минута след хубава контраатака.

В друг мач от кръга Монако допусна поражение с 2:4 като домакин на Троа. Домакините играха с човек по-малко от 44-ата минута, когато Гийермо Марипан получи втори жълт и червен картон.

Точни за монегаските бяха именно Марипан в 10-ата и Юсуф Фофана в 63-тата минута. За гостите се разписаха Флориан Тардю (22), Уилсон Одобер (45), Мама Балде (48) и Йоан Салми (78).

След тези мачове Лион излезе на 4-тата позиция с 10 точки, Оксер заема 8-ото място със 7 точки, Троа е 12-ти с 6 точки, а Монако е с точка по-малко на 15-ата позиция.