Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Интер изпревари Милан преди дербито

Интер победи с 3:1 новака Кремонезе в среща от четвъртия кръг на Серия "А". Хоакин Корея вкара първия гол в 12-тата минута, Николо Барела удвои в 38-ата, а появилият се от пейката Лаутаро Мартинес реши всичко четвърт час преди края. В последните минути Давид Окереке върна едно попадение. С успеха "нерадзурите" излязоха на второ място в класирането, изпреварвайки градския си съперник Милан преди дербито помежду им през уикенда. Кремонезе пък допусна четвърта поредна загуба и единственият тим без точка до момента, заедно с Монца на Валентин Антов

Двата отбора не се бяха срещали в официален мач от пролетта на 1996 година, когато Интер се наложи в Кремона с 4:2. Toгава "сиво-червените" изпаднаха от елита и се завърнаха чак сега.

Интер излезе без голмайстора си Ромелу Лукаку, който се контузи на тренировка. Старши треньорът Симоне Индзаги даде почивка на Лаутаро Мартинес и заложи в предни позиции на Един Джеко и Хоакин Корея, а по двата фланга действаха Дензъл Дъмфрис и Матео Дармиан. Тримата в средата на терена бяха Хакан Чалханоолу, Марсело Брозович и Никола Барела. Защитата пред Самир Ханданович оформиха Милан Шкриняр, Стефан де Фрай и Федерико Димарко.

Наставникът на гостите Масимилиано Алвини разчиташе в предни позиции на Сирил Десерс и Давид Окереке. Сантиаго Аскасибар играеше зад двамата нигерийци, а двойка вътрешни халфове бяха Чарлс Пикер и Гонсало Ескаланте.

Срещата стартира с очакван натиск на Интер и опасен удар от фаул на Димарко, след който топката премина на сантиметри от гредата. В 12-тата минута Кремонезе стигна до корнер, но след неговото изпълнение домакините организираха светкавична контра и Корея откри резултата. Голът стана след удар на Джеко, който беше спасен от Йонуц Раду, но при добавката Корея беше безпощаден.

След гола "нерадзурите" заиграха с още повече настроение, но Кремонезе не се окопа в половината си и изпозлваше всяка възможност да атакува. Гостите дори бяха близо до изравнително попадение. Десерс пое една топка с гърди и стреля, но Ханданович се намеси перфектно. Интер отговори с пропуск на Чалханоолу след пас на Барела.

Корея създаваше най-много проблеми за защитата на Кремонезе със скоростта си. Аржентинският национал имаше шанс да вкара втори гол, но беше блокиран в последния момент от Бианкети. В 38-ата минута Интер разгърна скоростна контра, Корея подаде на Чалханоолу, а той центрира към барела, който с прецизно воле вкара за 2:0.

Второто полувреме не беше протоколно за Интер, защото Кремонезе не се отказа да действа офанзивно и пред вратата на Ханданович имаше няколко любопитни ситуации. Защитникът Емануел Айву стреля неточно с глава след корнер, а после Десерс претендираше, че е задържан от Шкриняр в наказателното поле, но вместо дузпа получи жълт картон.

В 55-ата минута Индзаги смени Хоакин Корея с Лаутаро Мартинес. Резервата на Кремонезе Лука Дзанимакия беше близо до това да намали резултата, но ударът му премина малко над напречната греда. Последва и пропуск на Десерс, който стреля акробатично след центриране на Окереке, но не уцели вратата.

Положенията за Интер също бяха много. Джеко така и не успя да се разпише, въпреки голямото си старание. Това обаче направи Лаутаро Мартинес при поредната контра на "нерадзурите". Барела напредна през центъра и изведе аржентинеца, който устоя на натиска на един от бранителите на Кремонезе и с хубав диагонален удар отбеляза за 3:0.

В самия край на редовното време Давид Окереке все пак съумя да върне един гол. Нигерийският нападател получи топката от Ескаланте и от границата на накаазателното поле не остави шансове на Ханданович. Това беше второ попадение през сезона за бившия ас на Венеция, който беше точен и срещу Фиорентина в първия кръг.

В събота отборът на Интер ще се опита да повтори представянето си от днес и срещу Милан, а ден по-късно Кремонезе ще посрещне Сасуоло с надеждата да прекъсне серията си от загуби и да се отлепи от дъното на класирането.