Лацио нанесе първи удар по амбициите на Интер и изскочи на върха

Лацио победи с 3:1 един от големите фаворити за титлата в Серия "А" през този сезон - Интер, в зрелищен двубой от третия кръг на италианското първенство. С този успех "римските орли", които все още нямат поражение, излязоха поне за малко на върха във временното класиране. Интер пък допусна първо поражение от началото на сезона. Фелипе Андерсон откри резултата в 40-ата минута, а Лаутаро Мартинес изравни в 51-вата. Луис Алберто възстанови преднината на Лацио със страхотен гол 1/4 час преди края. Педро оформи крайния резултат в 86-ата минута. Така столичани за втора поредна година победиха Интер на "Олимпико" с този резултат.

Наставникът на домакините Маурицио Сари предпочете Данило Каталди пред Маркос Антонио. Чиро Имобиле започна в атака заедно с Фелипе Андерсон и Матия Дзакани.

Роберто Галярдини стартира в халфовата линия на Интер, а Хакан Чалханоолу остана на пейката за началото. Федерико Димарко бе предпочетен пред Робин Госенс по левия фланг. Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинес отново водеха атаката на "нерадзурите". Хенрих Мхитарян не бе в групата заради контузия.

Гостите поеха контрола от самото начало, но Лацио действаше много организирано в дефанзивен план и опасностите пред вратата на Проведел не бяха кой знае какви. Всъщност първото по-чисто положение създадоха домакините в 16-ата минута, когато Имобиле получи добро подаване отляво и стреля по земя от десетина метра, но топката премина на сантиметри встрани от далечната греда.

В 37-ата минута отново Имобиле получи втори шанс да открие резултата. Този път Ханданович спаси изстрела му. Лацио обаче се възползва от третата си възможност през това първо полувреме. В 40-ата минута Милинкович-Савич отправи много добро подаване от дълбочина, а Фелипе Андерсон изскочи зад Димарко и Бастони и засече с глава за 1:0. Така, въпреки че първото полувреме бе равностойно като игра, домакините създаваха по-опасните ситуации и като че ли заслужено се оттеглиха на почивка с гол аванс.

В самото начало на втората част Ханданович спаси поредния опасен удар на Имобиле. В 51-вата минута обаче Интер изравни резултата. Центриране от свободен удар в близост до тъчлинията бе отклонено от Димарко. След това обаче Дъмфрис демонстрира сериозен отскок и се пребори за високата топката, а Лаутаро засече от няколко метра за 1:1. Още в следващата минута Интер можеше да направи пълен обрат, след като Дъмфрис се оказа непокрит на далечната греда, но Проведел успя да избие удара му с глава.

В 75-ата минута Лацио отново излезе напред в резултата, след като Педро нахлу отляво, след което върна на границата на наказателното поле към Луис Алберто, който със страхотен изстрел прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Ханданович.

В 86-ата минута друга от резервите на Маурицио Сари - Педро, оформи крайния резултат. Луис Алберто опита да намери Имобиле, който като че ли бе фаулиран в наказателното поле от Дармиан. Това обаче нямаше значение, защото топката стигна до Педро, който с много техничен удар я прати в далечния ъгъл за крайното 3:1.

Снимки: Gettyimages