Равенство за Пашов и загуба за Ради Димитров в Румъния

Съботните мачове в румънското първенство не донесоха положителни емоции за двамата българи, които взеха участие в тях. Петролул на Георги Пашов направи нулево равенство с аутсайдера Миовени и пропусна да излезе на първо място в класирането, а Сепси на Радослав Димитров загуби с 1:2 от новия лидер в Суперлигата Рапид (Букрещ).

След трите поредни победи с по 1:0, Петролул отново не допусна гол, но крайното 0:0 у дома срещу Миовени беше прието като голямо разочарование. Георги Пашов започна катот титуляр и остана на терена до 61-ата минута, когато отстъпи мястото си на Флорин Борта. Малко по-късно попадение на гостите беше отменено заради засада.

В Сфънту Георге носителят на Купата на Румъния Сепси посрещна Рапид с амбицията да прибави три точки към актива си и да поведе колоната. Радослав Димитров беше в стартовия състав на домакините, които поведоха в 21-ата минута с гол от дузпа на Марио Рондон. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на футболист на Рапид

В 27-ата минута вратарят на Сепси Роланд Никзули се размина с топката и Антонио Сефер от няколко метра възстанови равенството. Победата на Рапид донесе Александру Йоница в добавеното време на първата част с мощен шут с левия крак. Така отборът на Адриан Муту събра 15 точки от 7 мача, а след него е Фарул (Констанца) с 12.