Ради Димитров титуляр при победа на Сепси

Сепси победи с 1:0 като гост новака в Суперлигата на Румъния Университатя (Клуж) и излезе на трето място във временното класиране. Радослав Димитров беше титуляр и остана на терена през всичките 90 минути. Единствения гол в двубоя реализира Марио Рондон в началото на втората част.

Домакините от Клуж бяха по-активни до почивката и пропуснаха няколко добри положения пред вратата на Роланд Никзули. След почивката Сепси показа, че притежава повече класа от съперника си. В 54-ата минута Аднан Аганович напредна през центъра и подаде на Рондон, а венецуелецът с плътен шут прати топката в мрежата.

До края напречната греда попречи на гостите да спечелят по-убедително. Те събраха 10 точки, колкото имат още Волунтари и Петролул на Георги Пашов. Начело са фарул (Констанца) и Рапид (Букурещ) с 12 пункта, пред Ботошани с 11. На дъното е Миовени с 1 точка.

Снимка: gsp.ro