Атлетик показа по-добра ефективност и удари Валенсия

Отборът на Атлетик Билбао записа първия си успех през сезона, след като спечели домакинството си на Валенсия с минималното 1:0 от втория кръг на Ла Лига.

Двубоят започна с натиск на “лъвовете”, които въпреки многото си положения, не успяха да стигнат до ранен гол. Най-чистото от тях се откри пред Алекс Беренгер, който излезе сам срещу вратаря, но ударът му беше отразен. Крилото все пак се реваншира в 42-ата минута, когато шутът му по земя се оказа твърде силен за Гиорги Мамардашвили. Секунди преди почивката Иняки Уилямс се разписа, но при вдигнат флаг за засада. Малко преди края на редовното време неговият брат Нико Уилямс също видя как не признават негово попадение поради същата причина. Отвъд добавеното време резервата Маркос Андре можеше да попари домакините, но изстрелът му по земя облиза далечната греда. Така ”прилепите” завършиха срещата без точен удар, а баските отправиха само два такива, които обаче им стигнаха за победата. Тя беше под номер 141 за Ернесто Валверде, с което наставникът се изравни с Хавиер Клементе на първата позиция в това отношение в клубната история.

Атлетик събра четири точки след нулевото си реми срещу Майорка, а Валенсия остана с трите си пункта от успеха с 1:0 над новака Жирона.

Снимки: Gettyimages