Гатузо започна с победа във Валенсия

Дженаро Гатузо дебютира с успех начело на Валенсия в Ла Лига. "Прилепите" се наложиха с 1:0 над новака Жирона на "Местайя", а единствения гол вкара Карлос Солер от дузпа в 45-ата минута. Домакините останаха с човек по-малко в 52-ата минута заради червен картон на Ерай Джьомерт, но въпреки това стигнаха до трите точки.

Въпреки раздялата с голямата си звезда Гонсало Гедеш и други основни футболисти, Валенсия направи добър мач. Титуляри по крилата бяха новите попълнения Саму Кастийехо и Самуел Лино. През второто полувреме влезе и взетият под наем от Барселона Нико Гонсалес. Жирона се представи доста колебливо и отправи само един точен удар към вратата на Гиорги Мамардашвили

Въпреки териториалното си надмощие, Валенсия не създаде много положения през първото полувреме. В самия му край обаче Валери Фернандес игра с ръка в наказателното поле и домакините получиха дузпа, реализирана от капитана Солер.

Втората част започна с необмислена проява на Джьомерт, който фаулира грубо Валентин Кастелянос и получи директен червен картон. Гостите веднага реагираха с тройна смяна и в игра се появиха Кристиан Стуани, Оскар Уреня и Мигел Ортега, но каталунците така и не стигнаха до опасна голова ситуация.

Един от най-добрите на терена беше Лино. Крилото, което дойде под наем от Атлетико Мадрид, накара феновете да го аплодират и показа, че може да замени Гедеш. Защитата същото се справи отлично и публиката на "Местайя" остана доволна от видяното.

Снимки: Gettyimages