Атлетик Билбао започна сезона с нулево равенство

Атлетик Билбао завърши наравно 0:0 у дома с Майорка в среща от първия кръг в Примера дивисион. Гостите се бранеха добре през първата част, въпреки лошия актив и деветте си поражения в последните 12 гостувания на стадион "Сан Мамес".

След почивката шут на Юри Берчиче в 56-ата минута удари гредата зад Предраг Райкович. Девет минути след това Унай Симон се намеси решително на вратата на баските след опит за гол с глава на Кън-ин Лий. Осем минути преди края на редовното време Райкович спаси удар на Горка Гурусета, а воденият от Ернесто Валверде състав започна новата кампания с равенство.

Снимки: Gettyimages