Хайдук със зрелищен обрат срещу Витория

Отборът на Хайдук (Сплит) изкова солиден аванс срещу португалския Витория (Гимараеш) в първия мач от третия квалификационен кръг на турнира на УЕФА Лига на конференциите.

Хърватският тим спечели у дома с 3:1 и гледа уверено към реванша след седмица. За Хайдук се разписаха Сахити, Мелняк и Кровинович, а почетнотото попадение за гостите отбеляза Мигел. Хайдук стартира агресивно срещата и от първата минута притисна гостите.

Воденият от бившия треньор на Лудогорец Валдас Дамбраускас тим имаше подкрепата на 30 000 зрители на “Полюд”. Шансовете през първите 45 минути обаче бяха малко и полувремето завърши без отбелязан гол.

След паузата португалският тим първи стигна до гола в 61-ата минута чрез Мигел след контраатака, но последва зрелищен обрат.