Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Виляреал вкара 4 гола за половин час на Хайдук

Виляреал се наложи с 4:2 над Хайдук (Сплит) в първа среща от плейофите в Лигата на конференциите и е много близо до груповата фаза на турнира. Кристиан Димитров беше в групата на хърватите, но не се появи в игра и още няма нито един мач през сезона. Неговите съотборници поведоха още във 2-ата минута, но след това домакините се развихриха и вкараха 4 гола до почивката.

Попадението за Хайдук отбеляза младокът Стипе Бюк след пас на Марко Ливая. След това обаче за гостите от Сплит стана много трудно. Виляреал започна да създава една след друга голови ситуации и изравни в 14-ата минута чрез Хосе Луис Моралес. Любопитното е, че двубоят се игра на стадиона на Леванте - бившият тим на Моралес

Само пет минути по-късно центриране от статично положение доведе до автогол на Ливая, който се опита да избие топката, но вместо това я прати във вратата на Ловре Калинич. В 36-ата минута Хосе Луис Моралес направи резултата 3:1 след асистенция на неудържимия Чуквуезе, а в края на полувремето се разписа и Жерард Морено

След почивката "жълтата подводница" намали оборотите, но въпреки това с лекота стигаше до шансове за гол. Хайдук заигра по-добре след направените от Валдас Дамбраускас смени и в 85-ата минута върна едно попадение. Негов автор стана Марко Фосати от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Никола Калинич.