Хайдук оцеля в Португалия

Витория (Гимараеш) победи с 1:0 Хайдук (Солит) в мач-реванш от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, но отпадна с общ резултат 2:3. Ранен гол на Андерсон даде надежди за краен успех на португалците, но те не успяха да навксат изоставането си от двубоя на "Полюд", когато загубиха с 1:3.

Хайдук се защитаваше почти през цялото време и съумя да се справи с масирания натиск на домакините. Кристиан Димитров беше в групата на хърватите, но не се появи в игра. В плейофите съставът на Валдас Дамбраускас ще се изправи срещу Виляреал.

Хайдук със зрелищен обрат срещу Витория

Витория поведе още в 5-ата минута с красив удар на бразилеца Андерсон, оказал се неспасяем за Ловре Калинич. В средата на полувремето младият Давид Чолина пропусна да изравни. В 35-ата минута отново Андерсон беше на добра позиция, но този път стреля неточно.

Втората част отново премина с надмощие на домакините, но головите положения бяха малко. Съдията Али Палабъйък вдигна общо 10 жълти картона и един червен - на Тиаго Силва от Витория в 77-ата минута.