Болоня и Верона не се победиха

Болоня завърши 1: 1 у дома с Верона в среща от втория кръг на Серия "А". Двата тима направиха динамичен двубой, с доста положения. Марко Арнаутович даде преднина на домакините, но Тома Анри изравни за Верона още преди почивката. В 78-ата минута Рикардо Орсолини от Болоня получи директен червен картон.

След загубите на старта, никой от съперниците не искаше да допусне втора загуба. Още в началото Анри можеше да открие в полза на Верона, но ударът му срещна гредата. Арнаутович стреля с глава в аут, а в 21-вата минута коригира мерника си и се разписа отблизо след асистенция на Дензе Касиус.

След гола Арнаутович изрази радостта си по начин, с който сякаш увери привържениците на Болоня, че ще остане в отбора. Малко преди края на полувремето Верона възстанови равенството. Дарко Лазович центрира отляво, а Анри се извиви на далечната греда и с глава насочи топката в мрежата. Секунди по-късно гол на Орсолини беше отменен след намесата на ВАР заради засада.

През второто полувреме Лукаш Скорупски спаси опасен удар на Иван Илич, а Орсолини не успя да изненада вратаря на Верона Лоренцо Монтипо. Стражът на гостите също показа отличен рефлекс, като попречи на Роберто Орсолини да вкара втори гол за Болоня. Четвърт час преди края Орсолини вдигна високо крак срещу Мартин Хонгла и домакините доиграха мача в намален състав.