Наполи стартира новия сезон с петица

Наполи се развихри на старта на новия сезон в Серия А. В първия си мач отборът на Лучано Спалети разби Верона с 5:2 като гост. Това стана, въпреки че домакините поведоха в 29-ата минута след попадение на Кевин Лазаня. Новото попълнение на неаполитанците Хвича Кварацхелия изравни в 37-ата минута, а в добавеното време на първата част Виктор Осимен направи резултата 1:2. Грузинецът направи отличен дебют, като се отчете и с асистенция след почивката.

Томас Анри изравни в началото на второто полувреме, но малко по-късно головата фиеста на Наполи продължи. Пьотър Жиелински (55), Станислав Лоботка (65) и резервата Матео Политано (79) се разписаха за убедителния успех на гостите. Попадение на Адам Унас пък бе отменено.

Наполи имаше предимство от самото начало, но удар на Жиелински бе спасен от вратаря на домакините, а Кварацхелия стреля покрай вратата. При първата реална възможност за Верона Алекс Мерет отрази удар на Хонгла, а при последвалия ъглов удар Лазаня откри резултата. Секунди по-късно изстрел на Кварацхелия бе спасен акробатично от Монтипо, а удар с глава на Ангиса отиде в гредата.

Гостите изравниха, след като центриране на Лосано намери главата на Кварацхелия. Тимът на Спалети стигна до пълен обрат в самия край на първата част, когато центриране бе отклонено от Ди Лоренцо и стигна до Осимен на задната греда. Нападателят отпразнува гола със знак към феновете на домакините, от които имаше расистки обиди към него.

Малко след почивката Томас Анри бе оставен непокрит и с глава направи резултата 2:2. Наполи поведе отново в 55-ата минута, когато Кварацхелия изведе отлично Жиелински зад защитата и полякът преодоля излезлия Монтипо. От тук нататък неаполитанците се развихриха и тотално доминираха до края. Лоборта увеличи аванса им, а Политано реализира петото попадение. Влезлият като резерва Унас също се разписа, но попадението бе отменено поради засада. Друга резерва - Алесио Зебри, пък пропусна прекрасна възможност малко преди края.

Снимки: Gettyimages