Кошмарен дебют за новия вратар на Лацио, Имобиле отново трябваше да спасява “орлите”

Лацио стартира новия сезон в Серия "А" с драматична победа с 2:1 при домакинството си на Болоня.

Мачът започна кошмарно за домакините, чийто нов вратар Луис Максимиано улови топката на границата на наказателното поле. След преглед с ВАР главният съдия Лука Масими видя, че топката е от външната страна на линията и така още в 6-ата минута показа директен червен картон на стража. Така португалецът стана дебютантът с най-бързо изгонване в италианския елит от 1994/95 насам. На мястото на Максимиано влезе друго ново попълнение - Иван Проведел, заменил халфа Тома Башич.

Малко след това капитанът на римляните Чиро Имобиле имаше отличен шанс все пак да открие резултата в тяхна полза, но ударът му мина на сантиметри от вратата. В 20-ата минута Лоренцо Ди Силвестри можеше да даде аванс на гостите, но Проведел се намеси решаващо. Така се стигна до 38-ата минута, когато “рособлу” получиха дузпа за нарушение на Матия Дзакани с високо вдигнат крак срещу Никола Сансоне. Марко Арнаутович се зае с изпълнението и беше хладнокръвен за 1:0 в полза на Болоня. Точно преди почивката обаче се стигна до възстановяване на числения баланс на терена, след като неговият съотборник Адама Сумаоро си изкара бързи два жълти картона.

В 68-ата минута късметът се усмихна на Лацио. Тогава Мануел Ладзари направи пробив в наказателното поле и центрира остро. Вратарят Лукаш Скорупски изби топката с крака, но тя се удари в тези на Ди Силвестри и завърши в мрежата на двамата за 1:1. “Орлите” дори постигнаха пълен обрат в 79-ата минута. Тогава Сергей Милинкович-Савич пусна чудесен пас, който изведе Имобиле на чиста позиция и италианският национал прокара топката между краката на Скорупски за победния гол в двубоя. С това нападателят стана и четвъртият футболист с голове в пет поредни откриващи мачове на своя тим в Серия "А" след Роберто Муци, Андрий Шевченко и Луис Муриел.

Снимки: Gettyimages